RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kierowcy, strzeżcie się telefonów!

Publikacja: Środa, 1 sierpnia (00:40) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Wielu z nas korzysta z telefonów komórkowych podczas jazdy samochodem. Jak się jednak okazuje, powoduje to zmniejszenie uwagi prowadzącego pojazd. Tym samym jest to bardzo niebezpieczne. W wielu krajach rozmowa przez telefon, gdy się prowadzi samochód, jest zabroniona.

Złe wiadomości dla kierowców, którzy uwielbiają rozmowy telefoniczne podczas jazdy. Jak twierdzą amerykańscy naukowcy, nasz mózg nie radzi sobie z tym wyzwaniem i nie może poświęcić odpowiedniej uwagi ani rozmowie, ani prowadzeniu samochodu. Co ciekawe, użycie tak zwanych zestawów głośno mówiących nie poprawia tu sytuacji. Co więcej, podobne ograniczenia odczuwamy podczas rozmowy w samochodzie z pasażerem. Pasażer ma jednak te zaletę, że kiedy dostrzeże, że sytuacja na drodze wymaga większej uwagi, potrafi zamilknąć. Posłuchajcie też relacji korespondenta RMF w Waszyngtonie – Grzegorza Jasińskiego.

foto: RMF

00:40

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: