RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dwie foki z Helu odzyskały wolność

Publikacja: Piątek, 10 maja (10:10) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Foki: Adam i Bojka urodziły się i wychowały w fokarium Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego w Helu. Adam przyszedł na świat rok temu, Bojka - przed dwoma miesiącami. Trzy dni temu wypłynęły statkiem do Kłajpedy.

Wczoraj foki wróciły do Bałtyku, a wraz z nimi cztery inne z Muzeum Morskiego w Kłajpedzie.

Reporterzy RMF rozmawiali z Iwoną Kuklik, kierowniczką helskiego fokarium, która osobiście asystowała w "uwalnianiu" swoich podopiecznych. Posłuchaj, jak zachowały się Adam i Bojka:

Wędrówki Adama i reszty będzie można śledzić dzięki satelitarnemu nadajnikowi - strona www.grasal.nu.

foto Kamil Szyposzyński RMF

10:10

Źródło: brak

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: