Według dziennika "Rzeczpospolita" oferta Orlenu jest o ponad 60 milionów dolarów wyższa od szacunkowej wartości czeskiej spółki naftowej Unipetrol, jaką wyliczyła firma doradzającą rządowi w Pradze.
Czeska Agencja Prywatyzacyjna poinformowała, że powołana przez tamtejszy rząd Komisja Prywatyzacyjna jednomyślnie poleciła sprzedać Unipetrol polskiemu Orlenowi. Dwaj pozostali zainteresowani kupnem spółki, czyli brytyjsko-holenderski koncern Shell oraz węgierski MOL, wycofali się z walki. Ostateczna decyzja w sprawie sprzedaży Unipetrolu należy do rządu Czech i powinna zapaść już środę.