100 złotych za lot do Londynu, Paryża czy Rzymu? To nie żart. Jest szansa, że już niedługo Polacy będą mogli korzystać z usług tanich linii lotniczych. Szlak tak zwanym "niskokosztowym liniom" przeciera GetJet z Katowic. Pierwsze starty zapowiadane są już na jesień.

Termin jest na razie mało precyzyjny, ale nowa linia jest na razie organizowana: Jak w każdej działalności są problemy. Ja mam nadzieję, że będziemy starali się wszystkim przeciwnościom sprostać - mówi jeden z szefów GetJet Roman Pawłowski.

Szczegółową ofertę lini GetJet jak zapowiada Roman Pawłowski poznamy na początku przyszłego miesiąca. Już teraz znana jest cena biletu – 99 złotych za lot z Katowic do Londynu, Paryża albo Rzymu. Jest to cena tylko za przelot. Różnica polega przede wszystkim na tym, że za rzeczy dodatkowe poza samym przelotem, pasażer, który się na nie decyduje musi sobie sam zapłacić - dodaje Pawłowski.

Już niedługo na polskim niebie pojawią się samoloty tzw. tanich przewoźników. Wiele polskich miast już negocjuje z liniami lotniczymi. Szczecin i Poznań już mają terminale, Kraków chce wybudować nowe lotnisko, a Radom musi przejąć od MON-u część lotniska wojskowego. czytaj więcej

Śląska linia jest pierwszą, ale nie jedyną która chce w ten sposób walczyć o polskiego klienta. Już teraz widać, że na tej walce miłośnicy podróży mogą tylko skorzystać.

18:25