RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Bałtyk cofa się. Morze w Kołobrzegu odsłoniło molo

Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Morze w Kołobrzegu cofnęło się tak bardzo, że suchą nogą można dojść niemalże do końca molo! Wszystko przez silny południowy wiatr, który wepchnął wody Bałtyku na północ.

Morze odsłoniło drewniane ostrogi i prawie całe molo. Widać też kamienną opaskę wzdłuż plaży. Z tego niecodziennego zjawiska korzystają turyści. Morze cofnęło się tak bardzo już drugi raz w ciągu ostatnich tygodni. Nad Bałtykiem wiać będzie coraz mocniej. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ze Szczecina ostrzega przed podmuchami dochodzącymi do 90 km/h. Najmocniej wiać będzie w piątek po południu.

(j.)

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: