Jest nowy prezes spółki PL 2012, czyli operatora PGE Narodowego w Warszawie. Poinformowano, że to Włodzimierz Dola.

Włodzimierz Dola do tej pory pracował w Banku Gospodarstwa Krajowego. Pełnił tam funkcję dyrektora Biura Rozwoju Rynku Regionalnego. Ma 35 lat. 

Poprzednia dyrektor - Alicją Omięcka - była wcześniej dyrektorem generalnym w Ministerstwie Sportu. Dziś rano w rozmowie z RMF FM przyznała, że została wezwana na rozmowę z Mateuszem Morawieckim, który wciąż pełni obowiązki ministra sportu i że nie zna powodów swojego ewentualnego odwołania.

Zmiana prezesa - oficjalny powód: tragiczny stan murawy

Powodem zmiany prezesa PGE Narodowego jest oficjalnie tragiczny stan murawy podczas niedawnego meczu Polska - Słowenia w eliminacjach Euro 2020. Boisko - jak barwnie opisywali komentatorzy sportowi - przypominało wtedy bardziej kartoflisko niż profesjonalne miejsce gry. Głośno narzekali także sami piłkarze.

Mateusz Morawiecki zarzucił prezes Omięckiej, że nie dopilnowała sprawy i nie potrafiła przedstawić żadnego sensownego rozwiązania na przyszłość.

Zdaniem ekspertów jednak faktyczną winę za sytuację z 19 listopada ponoszą przede wszystkim rząd i PZPN. Alicji Omięckiej - jak twierdzą - można zarzuć jedynie brak wywierania presji na rząd, PZPN i firmę kładącą trawę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Krychowiak ostro o murawie na Narodowym: Brakowało tylko grabek i łopatki 

POLECAMY BLOG PAWŁA PAWŁOWSKIEGO: Psst! Narodowy! Chcesz trochę trawki?