Lech Poznań kontra Pogoń Szczecin - to najciekawsza ćwierćfinałowa para piłkarskiego Pucharu Polski. Do tej fazy rywalizacji dotarło siedem ekstraklasowych klubów. Grono ćwierćfinalistów uzupełnia występująca w pierwszej lidze Wisła Kraków. Ceremonia losowania odbyła się w siedzibie PZPN. Ćwierćfinaliści powalczą o kolejną rundę na przełomie lutego i marca.

Spośród czterech par największe emocje budzi pojedynek Lecha Poznań z Pogonią Szczecin. Od kilku lat obie drużyny w czołówce Ekstraklasy. W obu drużynach mocne nazwiska, ale będą też rachunki do wyrównania. W październiku właśnie w walce o ligowe punkty Pogoń wygrała u siebie z Lechem aż 5:0. Teraz jednak pucharowy pojedynek odbędzie się w Poznaniu.

Interesująco wygląda także starcie Jagiellonii Białystok z Koroną Kielce. Co prawda w Ekstraklasie obie ekipy dzieli spora różnica punktów, ale w końcu Kielczanie wyeliminowali z pucharu Legię wygrywając pod dogrywce. Tu jednak z pewnością pomogła magia własnego stadionu. W ćwierćfinale u siebie zagra Jagiellonia i będzie faworytem.

Raków Częstochowa podejmie na swoim stadionie Piasta Gliwice. Gliwiczanie mieli w 1/8 finału teoretycznie najłatwiejszą przeprawę, bo grali z III-ligową Cariną Gubin. Wygrali 5:2, ale warto pamiętać, że przez kilkanaście minut w drugiej połowie utrzymywał się remis 2:2. Raków wygrał u siebie z Cracovią 1:0, ale po dogrywce. Granie w Pucharze z ekipą z Częstochowy to w ostatnich latach... pewna porażka. Raków w trzech ostatnich edycjach turnieju tysiąca drużyn docierał do finału.

Ćwierćfinałowe emocje będą także w Krakowie. Jedyny w tym gronie pierwszoligowiec - Wisła podejmie łódzkiego Widzewa. Jeśli przez zimę Biała Gwiazda wyjdzie z ostatnich kłopotów i znajdzie na stałe nowego trenera (Mariusz Jop pełni funkcję tymczasowo) to być może fanów Wisły czeka ciekawy, wyrównany mecz.

Ćwierćfinały zostaną rozegrane na przełomie lutego i marca. Półfinały zaplanowano na początek kwietnia. Wielki finał na PGE Narodowym już tradycyjnie 2 maja.