We wtorek powinno się wyjaśnić, czy Robert Lewandowski zagra w meczu ze Szkocją. Wczoraj z powodu urazu kolana nie pojawił się na treningu kadry w Warszawie. Napastnik Borussii Dortmund jest już po badaniach klinicznych i diagnostycznych. Polak ma naciągnięcie więzadła w kolanie.

Uraz jest niewielki, ale piłkarz na razie pozostaje pod opieką fizjoterapeutów - informuje na stronie internetowej PZPN. Robert Lewandowski zagrał w sobotę w meczu Bundesligi z FC Nuernberg (3:0) - strzelił bramkę i zaliczył asystę. W niedzielę zaczął narzekać na kłucie w kolanie. Najpierw był badany przez lekarza reprezentacji, a potem trafił na szczegółowe badania. Na zgrupowanie powołany został napastnik Lecha Poznań Łukasz Teodorczyk. Oprócz Lewandowskiego pozostali piłkarze są do dyspozycji selekcjonera Adama Nawałki. Jako ostatni dojedzie na miejsce Piotr Celeban (FC Vaslui), który jeszcze w poniedziałek wieczorem grał w lidze rumuńskiej.

Spotkanie ze Szkocją już jutro o godzinie 20.45 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Najbliżsi rywale będą także jednym z grupowych przeciwników biało-czerwonych w eliminacjach Euro 2016.

W poniedziałek PZPN poinformował również, że Robert Lewandowski został Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF. Dołączył tym samym do takich sportowych sław jak Argentyńczyk Lionel Messi, Anglik David Beckham, a także serbski tenisista Novak Djokovic.