Skwer pomiędzy ul. Łowicką, Wiktorską i Jana Józefa Lipskiego na warszawskim Mokotowie otrzymał imię Wojciecha Młynarskiego. W uroczystości wzięli udział członkowie rodziny wybitnego tekściarza.

Przez ponad 26 lat Wojciech Młynarski mieszkał z rodziną na ul. Łowickiej. Tu są nasze korzenie, tak silne jak korzenie tych drzew, które widzimy - powiedziała Agata Młynarska - córka autora tekstów takich piosenek jak "W Polskę idziemy", "Jesteśmy na wczasach" czy "W co się bawić". Chcę bardzo podziękować za to, że miasto, przyjaciele, wszyscy docenili, że jednym z najważniejszych korzeni, z których wyrastamy, jest kultura, jest słowo, jest tradycja i jest ciągłość. Bez niej po prostu nas nie ma - dodała. Cieszę się ogromnie, że z tych okien wyglądają ludzie, którzy już teraz zawsze będą wiedzieli o tym, że to jest skwer Wojciecha Młynarskiego. Taty, który chodził tędy po mnie do szkoły - wspominała.

 

Jan Młynarski zauważył, że w okolicy bawi się bardzo dużo dzieci. Jak dodał, sukcesem będzie, gdy choć część z nich zada sobie pytanie, kim był jego ojciec, Wojciech Młynarski. 

W minikoncercie towarzyszącym uroczystości wzięły udział Magda Umer oraz Alicja Majewska w towarzystwie Włodzimierza Korcza. Ponadto na scenie wystąpił Jan Młynarski wraz z Gabą Kulką, Piotrem Zawrockim oraz Wojtkiem Traczykiem. Można było usłyszeć takie utwory z repertuaru Wojciecha Młynarskiego jak "Jeszcze w zielone gramy" czy "Dziewczyny, bądźcie dla nas dobre na wiosnę".

Wojciech Młynarski urodził się 26 marca 1941 roku w Warszawie. Był autorem ponad 2 tys. tekstów piosenek różnego typu - lirycznych, ballad, "obrazków obyczajowych", piosenek "szlagwortowych" i songów politycznych. Część z nich wykonywał osobiście. Niektóre jego utwory na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Zmarł 15 marca 2017 roku.