1100 osób zasiądzie w niedzielę do wspólnego wigilijnego posiłku w Międzynarodowych Targach Poznańskich. W jednej z hal wystawienniczych ustawiane są już stoły i przygotowywana jest wigilia dla potrzebujących. To okazja, by ci, którzy nie mogą pozwolić sobie na samodzielne przygotowanie kolacji, poczuli magię świąt.

Trwają przygotowania do wigilii dla potrzebujących w Międzynarodowych Targach Poznańskich. 1100 osób zasiądzie 24 grudnia to wspólnego posiłku. To najbardziej potrzebujący i samotni, których nie stać na przygotowanie świątecznej kolacji - mówi Maria Książkiewicz z poznańskiego Caritasu. 

To są osoby w kryzysie bezdomności, ale nie tylko. Będą też seniorzy, osoby, których nie stać na przygotowanie kolacji wigilijnej - tłumaczy Książkiewicz.

Na wigilijnym stole pojawią się tradycyjne świąteczne potrawy. Będzie barszcz z uszkami, karp, kapusta, ciasta. Osobom, które pojawią się w  Międzynarodowych Targach Poznańskich, towarzyszyć też będzie żywa muzyka. 

Organizatorzy przygotowują się na 1100 osób, ale nie wykluczają tego, że większa liczba potrzebujących odwiedzi halę targową. Każdy z potrzebujących otrzyma nie tylko ciepły, wigilijny posiłek. Mamy też przygotowane dla nich paczki - dodaje Książkiewicz.

Wigilia dla potrzebujących w MTP rozpocznie się 24 grudnia o godz. 11:00.