Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie z kryminalnymi z Białogardu zatrzymali w czwartek 47-latka. Mieszkaniec Kielc był poszukiwany listem gończym oraz Europejskim Nakazem Aresztowania, które wydał za nim kielecki sąd. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania od 2001 roku. W ręce świętokrzyskich policjantów wpadł wczoraj na Pomorzu.

44-letni kielczanin ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od prawie 23 lat. Był poszukiwany za przestępstwa podrobienia dokumentów, oszustwa i oszustwa kredytowego. Został skazany na karę 3 lat i 7 miesięcy pozbawienia wolności.

W 2001 roku kielecki sąd wydał za nim list gończy, a niedługo potem Europejski Nakaz Aresztowania. 

Niespełna 23-letnie ukrywanie zakończyło się wczoraj w Koszalinie, gdzie nieoczekiwaną wizytę poszukiwanemu złożyli świętokrzyscy policjanci.

Funkcjonariusze podejrzewają, iż mężczyzna aby ukryć swoją tożsamość przez te wszystkie lata, posługiwał się podrobionym dokumentem, który znaleźli w domu zatrzymanego. Na posesji, na której przebywał 47-latek, kryminalni znaleźli też 160 gramów marihuany.

Zatrzymany kielczanin po wielu latach ukrywania się trafił za kraty, gdzie będzie odbywał zasądzoną karę.