Dawid Kubacki wygrał drugi konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Polak po skokach na 131 m i 133,5 m pokonał drugiego Anze Laniska o 8,3 pkt. Podium uzupełnił Marius Lindvik. 9. miejsce zajął Piotr Żyła, a 23. był Paweł Wąsek.

Dziewięciu Polaków awansowało do drugiego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. W zawodach niestety nie zobaczyliśmy Kamila Stocha, który w kwalifikacjach został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon.

W pierwszej serii najlepszy okazał się Dawid Kubacki. Polak prowadził po skoku na odległość 131 m. Drugie miejsce zajmował Słoweniec Anze Lanisek (131,5 m), a trzecie Japończyk Ryoyu Kobayashi (128,5 m).

Do drugiej serii oprócz Kubackiej awansowali jeszcze Piotr Żyła - 125,5 m (13. miejsce) i Paweł Wąsek - 125 m (23. miejsce).

Na 31. pozycji rywalizację w Wiśle zakończył Kacper Juroszek (121 m), 34. był Jan Habdas (118,5 m), 37. Stefan Hula (118,5 m), 40. Jakub Wolny (116,5 m), 45. Aleksander Zniszczoł (118,5 m), a 50. Maciej Kot (113 m).

W drugiej serii formalności dopełnił Dawid Kubacki. Polak skoczył 133,5 m i o 8,3 pkt pokonał drugiego Laniska (131 m w drugiej serii) oraz Norwega Mariusa Lindvika (133,5 m). Kobayashi spadł na 5. miejsce (131 m).

Na 9. miejsce awansowa Piotr Żyła (130,5 m). 23. pozycję utrzymał natomiast Paweł Wąsek (123,5 m).

Dzięki wygranej Dawid Kubacki umocnił się na fotelu lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Polak ma na koncie 200 punktów i wyprzedza drugiego Halvora Egnera Graneruda z Norwegii o 70 pkt.

7. jest Piotr Żyła (74 pkt), 19. Kamil Stoch (26 pkt), 20. Paweł Wąsek (24 pkt), 32. Tomasz Pilch (8 pkt), a 36. Stefan Hula (4 pkt).