Sebastian Ogier został zwycięzcą 71. Rajdu Polski. Francuz wygrał też ostatni odcinek specjalny, dzięki czemu dostanie dodatkowe punkty w klasyfikacji Mistrzostw Świata. Robert Kubica zajął ostatecznie 20. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Ostatni odcinek specjalny Baranowo 2 - Power Stage padł łupem kierowców ekipy Volkswagena. Zwyciężył Ogier, drugie miejsce zajął Mikkelsen, a trzecie Fin Jari-Matti Latvala. Ta trójka otrzymała dodatkowe punkty do klasyfikacji generalnej mistrzostw świata. Ogier - trzy, Mikkelsen - dwa i Latvala - jeden.

Ostatniego dnia rajdu najlepiej wypadł Latvala. Po poważnych problemach technicznych wczoraj, dziś wygrał trzy z czterech OS-ów, tylko na ostatnim najszybszy był Ogier.

Do ostatniego odcinka toczyła się walka o czwarte miejsce. Wywalczył je Fin Mikko Hirvonen (Ford Fiesta WRC), piąty w rajdzie Latvala przegrał z rodakiem o 0,7 s.

Robert Kubica, po wczorajszych problemach technicznych, urwanym kole i karze za spóźnienie przy wyjeździe z porannego serwisu, uplasował się na 20 pozycji. Wyżej w klasyfikacji generalnej znalazł się Jarosław Kołtun (Ford Fiesta R5).

Było dużo pozytywnych momentów i chwil w te cztery dni. Kiedyś przyjdzie czas, że będzie też szczęście z nami - mówił Robert Kubica w rozmowie z dziennikarzem RMF FM.

Krzysztof Hołowczyc i Michał Sołowow (obaj Ford Fiesta WRC) nie ukończyli rajdu z powodu uszkodzeń samochodów podczas dachowania.