Na dwa dni przed ogłoszeniem kadry na mundial w Katarze Piotr Zieliński i Arkadiusz Reca pokazali się selekcjonerowi Czesławowi Michniewiczowi, zdobywając bramki w meczach włoskiej Serie A.

W meczu 14. kolejki ligi włoskiej liderujące w tabeli Napoli z Piotrem Zielińskim w składzie pokonało 2-0 Empoli.

Gospodarze objęli prowadzenie w 69. minucie, gdy karnego zamienił na gola Hirving Lozano. Meksykanin będzie rywalem Zielińskiego w starciu Polska - Meksyk na zbliżającym się mundialu w Katarze.

Tuż przed końcem spotkania zwycięstwo ekipy z Neapolu przypieczętował Zieliński, który efektownym uderzeniem z 11 metrów sfinalizował dośrodkowanie od Lozano. Obaj pojawili się na murawie dopiero w 64. minucie.

Dla Polaka była to druga bramka w sezonie.

We wtorkowy wieczór bramkę w Serie A zdobył także Arkadiusz Reca. Spezia z Polakiem w składzie zremisowała 1-1 z Udinese.

Reca dał prowadzenie Spezii w 33. minucie, gdy z lewego skrzydła wpadł w pole karne i zamienił na gola znakomite podanie Ethanu Ampadu. Wyrównującą bramkę zdobył jeszcze przed przerwą Sandi Lovrić.

Niespełna godzinę w ekipie Spezii zagrał Jakub Kiwior, a Bartłomiej Drągowski spędził mecz na ławce, gdyż doznał urazu na rozgrzewce.