Przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie rozdaliśmy Wam w niedzielę 1000 choinek. W naszym przedświątecznym konkursie "Choinkowe śpiewać każdy może" znaleźliśmy też kolejne wokalne talenty. Które z wykonań podoba Wam się najbardziej? Głosujcie w sondzie!

Mędrcy świata - Anna i Marika Kaczmarczyk oraz Beata Kwiatkowska

Pójdźmy wszyscy do stajenki - Jakub Michalski

White Christmas - Andrzej Mankowski

Do tej pory śpiewaliście dla nas kolędy już w Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Gdyni i Olsztynie. Znamy już sześcioro z dwunastu finalistów. W Wigilię przekonamy się, czy to właśnie kogoś z nich będzie można usłyszeć na naszej antenie. A zdecydujecie o tym oczywiście Wy!

Już pierwszego dnia rywalizacji wielki talent odkryliśmy na Śląsku. W naszym karaoke "Choinkowe śpiewać każdy może" konkurencję zdeklasowała Monika Cichoń, która brawurowo zaśpiewała "Let it Snow", a w naszym internetowym głosowaniu zdobyła aż 80 procent Waszych głosów.

Dzień później zacięty bój rozegrał się we Wrocławiu. Tam łeb w łeb szły "Cicha noc" Mileny Jędrzejewskiej i "Jezus malusieńki" Estery Wrony. Ostatecznie zwyciężyła "Cicha noc" Mileny, która zdobyła 49 procent Waszych głosów.

W środę tropiliśmy talenty w Poznaniu i tam Wasze serca podbił Aleksander Woronkiewicz, który zaśpiewał "Dzisiaj w Betlejem". Zagłosowało na niego aż 60 procent z Was!

Z kolei ze Szczecina do Wielkiego Finału awansowała Zuzanna Dobrowolska. Kolęda "Wśród nocnej ciszy" w jej wykonaniu rzutem na taśmę pokonała Rafaelę Gans, która prowadziła od początku głosowania. W Gdyni najlepszy okazał się Damian Świderski, który zgarnął 40 procent głosów. Tym samym o 5 proc. wyprzedził "Cichą noc" w wykonaniu Ewy Tokarskiej.

W Olsztynie bezkonkurencyjni byli najmłodsi. Najwięcej głosów w naszej sondzie zdobyły Gabriela i Emilia Szpakowskie i Magdalena Grudzińska, które zaśpiewały "Przybieżeli do Betlejem".

W Warszawie pojawiło się natomiast jedno bardzo nietypowe wykonanie. Andrzej Mankowski zaśpiewał White Christmas a cappella.

"Choinkowe śpiewać każdy może"

Konkurs karaoke organizowany jest w każdym mieście, do którego zawita choinkowy konwój RMF FM. Wystarczy przyjść i zaśpiewać kolędę. Specjalne jury wytypuje najciekawsze wykonania, które trafią na naszą stronę internetową. Słuchacze i internauci wybiorą swojego faworyta, który awansuje do Wielkiego Finału. W nim zmierzy się z triumfatorami głosowań w poszczególnych miastach.

Nasza świąteczna podróż po Polsce trwa 12 dni. Codziennie w innym mieście od godziny 11 aż do wyczerpania zapasów rozdajemy pachnące drzewka. Pierwszych sto osób - oprócz choinki - dostaje też bombkę i słodycze.

Sprawdź, gdzie i kiedy możesz odebrać swoją choinkę od RMF FM

Data Miasto Adres19 grudnia ŁÓDŹ Piłsudskiego/Piotrkowska20 grudnia LUBLIN Plac Zamkowy21 grudnia RZESZÓW Rynek22 grudnia KIELCE Plac Artystów23 grudnia KRAKÓW Mały Rynek

Już teraz możesz nam wysłać zdjęcie swojej choinki!

1. Wyślij zdjęcia MMS-em na numer Gorącej Linii:


600 700 800
2. Możesz też wysłać zdjęcia i filmy e-mailem:


fakty@rmf.fm
3. Możesz skorzystać ze specjalnego formularza.