To samo źródło twierdzi, że na razie nie ma żadnych planów, by przeprowadzić naloty dywanowe na Bagdad. Wiadomo jednak, że wkrótce dojdzie do kolejnych, chirurgicznych nalotów na Bagdad. Z brytyjskiej bazy wystartowały ciężkie bombowce B-52.
Przed południem, po serii nalotów na cele w Bagdadzie atakowane były pozycje Gwardii Republikańskiej na obrzeżach miasta. Anonimowy przedstawiciel resortu obrony w Londynie wiązał atak z trwającymi od rana przygotowaniami do okrążenia miasta przez siły koalicji. Nie jest natomiast przewidywane - zaznaczył brytyjski urzędnik - rychłe uderzenie sił lądowych na miasto zanim nie zostaną ustanowione stabilne linie zaopatrzenia armii.
foto RMF Bagdad
14:10