- Był jednym z nas, najważniejszym wolontariuszem naszego hospicjum - mówi prowadzący placówkę ojciec Filip Buczyński. Dąb rosnąć będzie w Alei Małego Księcia, między pięćdziesięcioma dębami, które są sadzone po śmierci każdego z podopiecznych hospicjum. Będzie nosił imię Jana Pawła Wielkiego.
Dąb w podzięce dla Jana Pawła II
Dąb dla Jana Pawła II zasadzą wolontariusze i przyjaciele lubelskiego Hospicjum dla Dzieci imienia Małego Księcia. Chcą w ten sposób podziękować papieżowi za duchową opiekę.