Niemal jedna dziesiąta internautów to dzieci między 7. a 12. rokiem życia. W sieci szukają głównie rozrywki i gier - wynika z danych firmy badawczej Gemius, zebranych w pierwszym kwartale tego roku.

Jak wynika z badań, ponad 2 miliony dzieci w wieku 7-12 lat korzysta z sieci. Dane pokazują, że niemal co dziesiąty internauta (9,4 proc.) to osoba między 7. a 12. rokiem życia.

Najmłodsi internauci najchętniej zaglądają na strony poświęcone rozrywce dla dzieci, szukają gier komputerowych oraz online. Na stronach z rozrywką adresowaną do dzieci internauci między 7. a 12. rokiem życia stanowią średnio jedną piątą wszystkich użytkowników (19 proc.).

Z kolei strony z grami komputerowymi odwiedza średnio niemal co drugi internauta w wieku od 7 do 12 lat (45 proc.). Na omawianych stronach stanowią oni średnio 16 proc. użytkowników.

Przeciętnie 13 proc. wszystkich internautów odwiedzających strony z grami online stanowią osoby w wieku od 7 do 12 lat.

Łukasz Wojtasik z Fundacji Dzieci Niczyje, zajmującej się bezpieczeństwem najmłodszych internautów przypomina, że nie wszystkie gry są odpowiednie dla dzieci, warto się zainteresować, w co dziecko gra.

Najlepszy sposób, który polecamy rodzicom, to sprawdzenie gry na własną rękę. Znając jej tytuł, przez wyszukiwarkę bez trudu znajdziemy opinie, komentarze, a w serwisie youtube - fragmenty filmów zarejestrowanych przez graczy. To pozwala łatwo zorientować się, czy gra jest odpowiednia - podpowiada Wojtasik.

(j.)