Dziedzic rodzinnej fortuny Rausingów, właścicieli firmy Tetra Pak, 49-letni Hans Kristian Rausing został aresztowany pod zarzutem zabójstwa żony Evy. Mężczyzna na razie nie zostanie przesłuchany, ponieważ przebywa na alkoholowym odwyku w zamkniętej klinice.

Testy toksykologiczne nie potwierdziły jednoznacznie, że Eva Rausing, matka czwórki dzieci, została otruta. Dlatego muszą być powtórzone. Z uwagi na to, że policyjne dochodzenie jest w toku, postępowanie przed sądem koronerskim zostanie wznowione w październiku.

Hans Kristian Rausing został początkowo zatrzymany za niebezpieczną jazdę samochodem. Aresztowano go, gdy okazało się, że w aucie miał niewielką ilość narkotyków. Nielegalne twarde narkotyki tzw. klasy "A" w większej ilości znaleziono również podczas rewizji w domu pary w ekskluzywnej dzielnicy Londynu Chelsea. Właśnie wtedy funkcjonariusze znaleźli ciało kobiety. Prawdopodobnie Eva Rausing zmarła cztery dni wcześnie.

O tym, że Rausingowie mają problemy z narkotykami, wiadomo było już od dawna. W 2008 roku wszczęto przeciwko nim śledztwo, które jednak umorzono. Eva Rausing miała uzależnić się od narkotyków na studiach w prywatnej uczelni Occidental College w Los Angeles.

Rausing 12. na liście najbogatszych

Rodzinna fortuna Rausingów oceniana jest na 4,5 mld funtów. W rankingu stu najbogatszych mieszkańców Wysp tygodnika "Sunday Times" Hans Kristian Rausing zajął 12. miejsce. Choć wraz z żoną mieszkał w domu, którego rynkowa wartość oceniana jest na 70 mln funtów, oboje koczowali w dwóch zapuszczonych pokojach w prymitywnych warunkach.

Ojciec Hansa Kristiana, Hans Rausing stanął w 1954 roku na czele firmy Tetra Pak, która pod jego kierownictwem wylansowała między innymi kartonowe opakowania na mleko o przedłużonej trwałości.