RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Trzy osoby zginęły w strzelaninie w Australii

Publikacja: Piątek, 29 kwietnia (07:37) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Uzbrojony mężczyzna zabił trzy osoby podczas strzelaniny, do której doszło na spokojnych zazwyczaj obrzeżach miasta Adelaide na południu Australii. Napastnik strzelał także do interweniujących policjantów. Jeden z funkcjonariuszy został ranny w twarz, drugi niegroźnie w kolano.

Policyjni antyterroryści wezwani na miejsce znaleźli w domu sąsiadów napastnika zwłoki kobiety i dwóch mężczyzn z ranami postrzałowymi oraz ciężko rannego nastolatka.

Osaczony przez policję w swoim domu 39-latek poddał się dopiero po ponad siedmiu godzinach. Na razie nie wiadomo dlaczego doszło do strzelaniny.

Napastnikowi będą postawione trzy zarzuty morderstwa i jeden usiłowania morderstwa. Grozi mu dożywocie.

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: strzelanina

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: