Na dziś personel naziemny Lufthansy na niemieckich lotniskach zapowiedział strajk ostrzegawczy. To oznacza chaos na lotniskach, także w Polsce. Wiadomo już, które samoloty nie przylecą do Polski i które rejsy do Niemiec zostały odwołane.

Przed piątkowymi rozmowami z zarządem personel naziemnych Lufthansy, obsługujący niemieckie portu lotnicze, zapowiedział strajk ostrzegawczy. Strajk ruszył o piątej rano i ma potrwać do 12 we Frankfurcie nad Menem, Berlinie i Hamburgu, a akcje solidarnościowe również w Monachium, Duesseldorfie, Kolonii i obejmującym część hamburskiego portu lotniczego Norderstedt.

Z tego powodu Lufthansa odwołała około 500 planowanych na dzisiaj lotów. Wstępnie szacuje się, że strajk dotknie ok. 50 tys. pasażerów.

Z powodu strajku na niemieckich lotniskach LOT i Lufthansa odwołują loty


W związku z zapowiedzianym strajkiem ostrzegawczym PLL LOT odwołuje 14 rejsów na trasach z Polski do Niemiec. Loty odwołała również niemiecka Lufthansa.

Chodzi głównie o poranne rejsy na trasach z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Wrocławia do Frankfurtu oraz z Frankfurtu do polskich miast. To samo dotyczy lotów z Warszawy i Wrocławia do Monachium oraz z Poznania do Monachium i z Monachium do Katowic.

LOT zapewnia, że dzisiejszy rejs z Warszawy do Duesseldorfu odbędzie się o czasie, jednak lot powrotny z Dusseldorfu może zostać opóźniony. Pozostałe rejsy LOT-u do Niemiec mają być realizowane zgodnie z rozkładem.

Lufthansa odwołała rejsy na trasie Warszawa-Frankfurt i jeden lot z Monachium.

Z Krakowa nie wystartują cztery samoloty: dwa do Monachium i jeden do Duesseldorfu oraz Frankfurtu. Tyle samo przylotów zostanie odwołanych.

Z podkatowickiego lotniska w Pyrzowicach do Frankfurtu zamiast dwóch samolotów Lufthansy wyleci tylko jeden. W środę po godz. 23 do Pyrzowic przyleciał samolot Lufthansy z Frankfurtu, który dziś rano miał zabrać pasażerów do Niemiec.

Także do Wrocławia nie przyleci samolot z Monachium, który w stolicy Dolnego Śląska miał lądować o godz. 12.30, a w rejs powrotny wyruszyć o godz. 13.15.

W Poznaniu odwołano dwa przyloty i dwa odloty samolotów Lufthansy. Przed południem nie odleci i nie przyleci samolot z Frankfurtu, a tuż po południu nie będzie samolotu z Monachium.