Prezydent Rosji Władimir Putin spotkał się z prezydentem Kirgistanu Ałmazbekiem Atambajewem. To pierwsze publiczne pojawienie się Putina od 5 marca. Do spotkania prezydentów doszło pod Petersburgiem.

Od kilku dni krążyły pogłoski między innymi o chorobie Putina. "Bez plotek byłoby nudno" - powiedział prezydent Rosji. Do jego stanu zdrowia nawiązał też prezydent Kirgistanu. Prezydent Rosji nie tylko chodzi, lecz i pędzi samochodem, gości wozi - żartował Atambajew.

Rozmowy odbyły się w Pałacu Konstantynowskim w Strelnej koło Petersburga. Dziennikarze obecni przy spotkaniu tweetowali później, że Putin wyglądał na zrelaksowanego. Rzecznik Putina Dmitrij Pieskow powiedział, że Kreml nie zamierza więcej komentować stanu zdrowia Putina, żeby nie mnożyć pogłosek.

Prasa: Putin ma problemy z plecami, urodziło mu się dziecko....

W ostatnich dniach mnożyły się w prasie spekulacje na temat tego, co dzieje się z Władimirem Putinem.

Austriacki dziennik "Kurier" napisał na przykład, że Putin cierpi na problemy z kręgosłupem i jest pod opieką wiedeńskiego ortopedy.

Przedłużająca się nieobecność 62-letniego prezydenta Rosji wywołała zalew spekulacji na temat narodzin jego potomka. Taką informację podały włoskie i szwajcarskie media. Pisały one, że przyjaciółka Putina, była mistrzyni olimpijska w gimnastyce artystycznej Alina Kabajewa, urodziła w Szwajcarii córeczkę.

Szwajcarski "Blick" obliczył nawet, że jeśli pogłoski są prawdziwe, Putin i Kabajewa zostali rodzicami już po raz trzeci - w 2009 roku urodził im się podobno syn Dmitrij, a w 2012 roku - córka. Od kilku lat w Rosji krążą pogłoski, że Putin i Kabajewa są małżeństwem.

(j.)