RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Protest ekologów w czasie szczytu w Brukseli. Dostali się na dźwig

Autor: Publikacja: Piątek, 27 czerwca (12:54) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Działacze Greenpeace dostali się na dźwig budowlany tuż nad budynkiem Rady Unii Europejskiej, w którym obradują unijni przywódcy. Widać ich było z przeszklonego z atrium, w którym znajduje się sala prasowa. Aktywiści rozwiesili transparent w związku z trwającymi rozmowami na temat unii energetycznej i polityki klimatycznej.

Wcześnie rano czterech działaczy organizacji przypięło się do budowanego gmachu unijnego, sąsiadującego z tym, gdzie odbywa się drugi dzień szczytu UE. Aktywiści, wyposażeni w kaski i uprzęże wspinaczkowe, weszli na wysokość ostatniego piętra. Ekolodzy rozwiesili transparent, na którym widać wpadający w przepaść samochód z nazwami firm naftowych i energetycznych.

Przywódcy państw UE omawiają na trwającym szczycie plan unii energetycznej i politykę klimatyczną.

(MRod)

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: