RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Posypały się mandaty. Ukarano gapiów za filmowanie wypadku

Publikacja: Sobota, 22 lipca (11:45) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Mandatami po 60 euro ukaranych zostało 20 gapiów, którzy filmowali ze swoich samochodów telefonami komórkowymi wypadek na autostradzie w Bawarii. Tym samym utrudnili ratownikom dotarcie na miejsce zdarzenia - podała agencja dpa. Od maja takie zachowanie podlega w Niemczech karze.

Ukarani kierowcy dostali ponadto po jednym punkcie karnym.

Do zdarzenia doszło w piątek na autostradzie A3 pomiędzy Norymbergą a Altdorf w Niemczech. Samochód z przyczepą kempingową najechał na ciężarówkę. Jedna osoba została lekko ranna.

Utrudnianie ratownikom dotarcia na miejsce wypadku traktowane jest od maja jak przestępstwo, za które grozi grzywna, a w szczególnie drastycznych przypadkach - kara pozbawienia wolności do jednego roku. 

(j.)

Źródło: PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: