RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polscy wspinacze utknęli na Gerlachu

Autor: Wtorek, 2 listopada (19:36)

Akcja słowackich ratowników w Tatrach. Pomagali polskim wspinaczom, którzy utknęli na Gerlachu.

Trójka Polaków utknęła w nocy pod najwyższym szczytem Tatr. Początkowo byli nawigowani telefonicznie, jednak przez nieznajomość terenu i bardzo zła warunki pogodowe, poprosili o pomoc. 

Dziesięciu słowackich ratowników w śnieżycy dotarło do wspinaczy. Polaków opuszczono na linach.

Jak podkreślają ratownicy, po całej nocy spędzonej w górach wspinacze byli kompletnie wyczerpani. 

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: