Rodzice, zwracajcie uwagę w jakim stanie są kubeczki, z których piją wasze dzieci - taki apel pojawił się kilka dni temu w mediach społecznościowych. Na portalu Facebook zostało umieszczone zdjęcie, na którym widać pleśń i brud, które były ukryte pod ustnikiem w tzw. Kubku-niekapku.

Zdjęcie zostało udostępnione setki tysięcy razy. Widać na nim, jak pod ustnikiem w kubku, z którego piją malutkie dzieci, znajduje się pleśń i brud. Takie "znalezisko" odkrył m.in. w Kanadzie jeden z ojców, który przypadkiem zepsuł kubeczek.

"To się nie wymywa i tego nie widać, chyba że kubeczek się zepsuje. Jeśli macie takie kubki, uważajcie! Nawet jeśli umyjecie je ręcznie albo w zmywarce, pleśń może tam zostać" - napisał znajomy mężczyzny.

Post przyciągnął uwagę tysięcy rodziców, którzy po sprawdzeniu swoich kubków odkryli, że w nich również znajduje się pleśń.W komentarzach również przesyłali zdjęcia kubeczków, które mieli w domach i - jak się okazało - również są brudne pod ustnikiem.

Eksperci przypominają, że codzienna styczność z tego typu zabrudzeniami jak pleśń, może być przyczyną chorób i alergii u dzieci.

(abs)