RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kolejne sankcje Białego Domu na program rakietowy Iranu

Autor: Środa, 30 marca (22:52)

​Stany Zjednoczone ogłosiły nowe sankcje przeciwko irańskiemu programowi rakiet balistycznych w odpowiedzi na atak rakietowy Iranu na Erbil w Iraku na początku tego miesiąca.

Ministerstwo skarbu USA ogłosiło nowe sankcje wobec jednostki Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, odpowiedzialnej za badania i rozwój rakiet balistycznych.

Sankcje nałożono także na irańskiego Parchin Chemical Industries oraz irańskiego pośrednika, który pracował nad zakupami części do pocisków. 

Działania Iranu związane z pociskami balistycznymi nadal destabilizują region Bliskiego Wschodu, a Stany Zjednoczone będą nadal używać każdego dostępnego narzędzia, aby je powstrzymywać - oświadczył sekretarz stanu USA Antony Blinken.

Źródło: PAP
Tagi: Iran

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: