Brytyjska agencja badająca wypadki lotnicze ogłosiła, że przyczyną katastrofy śmigłowca z właścicielem Leicester City na pokładzie była awaria tylnego śmigła maszyny. W wypadku zginęło 5 osób.

Agencja badająca przyczyny wypadku (AAIB) ogłosiła w swoim raporcie, że do katastrofy doszło przez zerwanie połączenia między kokpitem maszyny i tylnym śmigłem helikoptera. Przez to pilot stracił panowanie nad maszyną i rozbił się tuż obok stadionu.

Do wypadku doszło 27 października po meczu Leicester City z West Hamem United. Po skończonym meczu właściciel klubu Vichay Srivaddhanaprabha wsiadł na pokład helikoptera razem z czterema innymi osobami: Nusarą Suknamaim, Kavepornem Punpare (członkowie załogi), oraz Ericem Swafferem i Polką Izabelą Różą Lechowicz.

Maszyna tuż po starcie z murawy stadionu King Power, rozbiła się nieopodal obiektu. Wszyscy pasażerowie helikoptera zginęli na miejscu.

Srivaddhanaprabha był bardzo ważny dla kibiców angielskiego klubu. W czasie jego rządów klub awansował do Premier League, a w sezonie 2015/2016 sięgnął po mistrzostwo Anglii.