RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Apple tymczasowo bez Jobsa

Publikacja: Poniedziałek, 17 stycznia (14:59) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Steve Jobs ogłosił, że tymczasowo wycofuje się z bieżącej pracy w Apple'u z powodów zdrowotnych. <i>Chcę skoncentrować się na moim zdrowiu</i> - powiedział twórca Apple'a. W e-mailu do pracowników poinformował, że pozostanie na czele zarządu i będzie uczestniczył w podejmowaniu strategicznych decyzji.

Swoje kompetencje Jobs przekazał Timowi Cookowi.

Wiadomość, która mogłaby spowodować spadek kursu Apple'a, została ogłoszona w dniu wolnym na amerykańskiej giełdzie.

Bardzo kocham Apple'a i mam nadzieję, że wrócę tak szybko jak tylko to będzie możliwe. Do tego czasu ja i moja rodzina prosimy o uszanowanie naszej prywatności - napisał Jobs.

Również w 2009 roku Jobs był na zwolnieniu chorobowym. Przeszczepiono mu wątrobę.

Źródło: AFP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: