RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Lekkoatletyczne MŚ: Amerykanie górą

Publikacja: Poniedziałek, 15 sierpnia (07:45) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Aż 14 złotych medali zdobyła reprezentacja Stanów Zjednoczonych na zakończonych wczoraj lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Helsinkach. Ostatni dzień zawodów nie przyniósł medalu dla Polski.

Amerykanie zawiozą do domu jeszcze 8 srebrnych i 3 brązowe krążki. Drugiej miejsce zajęła Rosja, której złoty dorobek jest o połowę mniejszy. Na trzeciej pozycji sklasyfikowano Etiopię, która zdobycze medalowe zawdzięcza głównie biegaczkom.

Polska w tabeli medalowej zajęła 23. lokatę dzięki srebrnemu medalowi w skoku o tyczce Moniki Pyrek i brązowemu w rzucie młotem Szymona Ziółkowskiego.

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: