Wniosek o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją zmian w organizacji służb specjalnych, powołanie niezależnego zespołu monitorujacego ich działania, wniosek o dymisje szefów Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencji Wywiadu - to tylko niektóre z działań, rozważanych przez opozycję parlamentarną w związku z rosnącą liczbą zastrzeżeń do ich pracy.

Posłowie Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz Ligi Polskich Rodzin kolejny raz zarzucili dziś SLD dążenie do upolitycznienia służb specjalnych i marginalizowanie roli opozycji w sejmowej komisji, która ma je nadzorować.

Po powołaniu na szefa agencji bezpieczeństwa byłego esbeka oraz czynnego polityka SLD z Łodzi opozycja nie ma już żadnych złudzeń. To nie są już służby specjalne państwa polskiego, to są służby specjalne SLD i pana Leszka Millera – rządowe służby specjalne - mówią.

Oprócz zaskarżenia powołującej nowe służby ustawy do Trybunału Konstytucyjnego i bardzo prawdopodobnego wniosku o odwołanie ich szefów PO, PiS i LPR myślą też o wycofaniu się z prac Komisji do Spraw Służb Specjalnych.

16:50