W Kościele zaostrza się dyskusja na temat nowego prowincjała dominikanów ojca Pawła Kozackiego - pisze "Gazeta Wyborcza". Ojciec Andrzej Potocki, teolog religii i socjolog skomentował ostatnie wypowiedzi swojego przełożonego cytatem z Biblii: „Idź precz, szatanie, bo nie myślisz o tym, co Boże, a co ludzkie”.

Klika dni temu o. Kozacki powiedział "Wyborczej", że kłótnia o ideologię gender przypomina starcie "kiboli dwóch przeciwnych drużyn". Stwierdził również, że może kogoś namawiać do życia w czystości i do tego, by nie wchodził w związek homoseksualny, ale "trudno mu go potępić". Kontrowersje wywołał też opinią, że byłoby lepiej, gdyby nauczanie religii odbywało się poza szkołą.

"Przez tyle lat biskupi walczyli o przywrócenie nauczania religii w szkole, by dzieci były wychowywane w strukturach, po Bożemu" - odpowiadał na postulaty Kozackiego ojciec Potocki. "Dlaczego w"Gazecie Wyborczej"? Dominikanin! Tyle zamętu, tyle bałaganu! Nie szukajmy łatwych odpowiedzi. Przywołajmy Chrystusa: "Idź precz, szatanie" - zakończył swoje rozważania zakonnik.

We wtorkowej "Gazecie Wyborczej" przeczytasz też o:

- kontrowersyjnych posunięciach wiceministra zdrowia

- świecie według biegłych