RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zabił na przejściu trzy osoby. Dostał dwa lata

Publikacja: Czwartek, 3 października (16:00) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Dwa lata więzienia, 8-letni zakaz prowadzenia jakichkolwiek pojazdów i 10 tysięcy zadośćuczynienia. Taki wyrok usłyszał 18-letni mężczyzna w sądzie w Jeleniej Górze. Rok temu na przejściu dla pieszych w Cieplicach na Dolnym Śląsku śmiertelnie potrącił troje starszych ludzi.

Ten wtedy niespełna siedemnastolatek, ruszył w wieczorny rajd po mieście. Auto dostał od krewnej, nie miał prawa jazdy.

Wiózł za to dwie pasażerki - w tym ponad 70-letnią właścicielkę auta.

Na przejściu dla pieszych w Cieplicach uderzył w trzy osoby. To były dwie kobiety w wieku 74 i 79 lat oraz 80-letni mężczyzna. Wszyscy w wyniku odniesionych ran zmarli.

Wszystkie strony procesu: i prokurator i obrońca oskarżonego, zapowiedziały apelację.

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: