Karetka jechała na sygnale ulicą Sokolską, w kierunku placu Wolności. Kierowca ambulansu, zgodnie z przysługującymi mu uprawnieniami, wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. W pojazd wjechał wówczas wyjeżdżający z ulicy Mickiewicza opel.
Po wypadku w okolicy doszło do poważnych utrudnień, w śródmieściu tworzyły się korki. Późnym popołudniem ruch wrócił już do normy.