Pięć nowych etatów przyznanych przez komendanta wojewódzkiego pozwoli na utworzenie w miejsce posterunku - komisariatu policji w Bukowinie Tatrzańskiej. Dzięki temu zwiększy się liczba patroli właśnie z Bukowinie i niedalekiej Białce Tatrzańskiej, gdzie przyjeżdża najwięcej turystów.
W przypadku kradzieży sprzętu narciarskiego czy na przykład żeby przebadać się alkomatem, nie trzeba będzie już dojeżdżać do oddalonej o 20 kilometrów komendy policji w Zakopanem. W szczycie sezonu turystycznego zajmowało to nawet ponad godzinę.
(mpw)