RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Szwed jeździł 43 lata bez prawa jazdy

Publikacja: Poniedziałek, 13 grudnia (06:22) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Przez całe swe dorosłe życie pewien Szwed prowadził samochód bez prawa jazdy. Dopiero wczoraj w drodze na Węgry zatrzymała go niemiecka policja.

Jak poinformowała policja z Norymbergii, 60-letniego Szweda zatrzymano podczas rutynowej kontroli drogowej na autostradzie A3. Mężczyzna był w drodze na Węgry. Przyznał się policjantowi, że nigdy nie miał prawa jazdy i od 43 lat prowadzi samochód bez tego dokumentu.

Gdy szwedzka policja potwierdziła, że 60-latek rzeczywiście nie ma prawa jazdy, niemieccy policjanci zatrzymali kluczyki od jego samochodu. Mężczyzna musiał kontynuować podróż na Węgry środkami transportu publicznego.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: