Marznący deszcz i deszcz ze śniegiem to dziś największe utrudnienie dla kierowców. Najgorzej jest w woj. świętokrzyskim, w Małopolsce i na Podkarpaciu. Trudne warunki na drogach są też na północy kraju.

W Małopolsce ślisko jest m.in. na drodze z Olkusza do Krakowa i na Podhalu - tam oprócz marznącego deszczu i śniegu, jest również mgła. W Krakowie lodowa skorupa pojawiła się na samochodach, ale na szczęście nie oblepia jeszcze asfaltu.

Bardzo ślisko jest też na obwodnicy Kielc. Cały odcinek krajowej "siódemki" od Chęcin aż do Skarżyska-Kamiennej pokryty jest błotem pośniegowym.

Na Podkarpaciu szczególnie należy uważać na trasach w okolicach Jarosławia i Niska - padający deszcz szybko zamarza na drodze. Oblodzone są również chodniki.

Ślisko jest także w województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, wielkopolskim, warmińsko-mazurskim, na Podlasiu, w okolicach Łomży i Zambrowa i na Lubelszczyźnie.

Śnieg i deszcz ze śniegiem pada prawie w całej Polsce. Według synoptyków, taka pogoda ma się utrzymywać prawie w całej Polsce przez większość dnia.