RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Strzelanina przed sądem w Bytomiu

Publikacja: Poniedziałek, 23 sierpnia (15:47) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Przed Sądem Rejonowym w Bytomiu doszło do strzelaniny. Policjanci musieli użyć broni, aby zatrzymać przestępcę, który chciał uciec z rozprawy.

29-latek odsiaduje w więzieniu wyrok za napady i rozboje. Dziś miał odpowiadać przed sądem za włamania. Gdy w asyście policjantów wchodził do budynku, zaczął się szarpać, zaatakował jednego z funkcjonariuszy i uciekł.

Aby zatrzymać przestępcę, policjanci oddali kilka strzałów ostrzegawczych w powietrze. Przerażony bandyta poddał się po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów. Jego wyrok będzie teraz jeszcze bardziej okazały, ponieważ do listy zarzutów została dopisana czynna napaść na policjanta.

Źródło: RMF FM FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: