RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Stalexport życzy wyborcom... rozwoju

Publikacja: Wtorek, 7 grudnia (16:48) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Stalexport życzy mieszkańcom okolic płatnej autostrady A4 dalszego rozwoju miast i wsi. Koncesjonariusz autostrady po zakończonych wyborach samorządowych niespodziewanie zamieścił w prasie ogłoszenie. Można w nim przeczytać życzenia, aby wspomniany rozwój przebiegał "z prędkością osiągalną tylko na drogach o najwyższym standardzie". Samorządy odpowiadają Stalexportowi, żeby więcej tego rozwoju nie blokował...

Intencje reklamodawcy, czyli Stalexportu, są proste: za pieniądze kierowców - bo to oni finansują działalność spółki Stalexport Autostrada Małopolska - pokazać, jak firma dba o dobrosąsiedzkie stosunki, a przy okazji zareklamować płatną trasę z Krakowa do Katowic. Okazja się trafiła, bo wybory się skończyły.

Tyle, że nikt w szczerość tych życzeń nie uwierzył. Prezydenta Jaworzna w odpowiedzi otwarcie stwierdza, że ma nadzieję, że Stalexport przestanie w końcu ten rozwój blokować i pozwoli na pełne otwarcie węzła Jeleń. Paweł Silbert apeluje też do koncesjonariusza A4, by uszanował wolę wyborców, którzy żądają pełnego dostępu do autostrady.

Takiej polemiki Stalexport chyba się nie spodziewał - jego przedstawiciele myśleli, że reklama pozostanie tylko reklamą . Bo gdyby było inaczej, pewnie poza gratulacjami i życzeniami dodaliby kilka słów o planowanych inwestycjach na płatnym odcinku z Krakowa do Katowic, które będą robione z myślą o mieszkańcach pobliskich miast i wsi.

Źródło: RMF FM FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: