Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 8 pomiędzy miejscowościami Braszowice i Bardo. W zderzeniu trzech aut zginęła jedna osoba - kierowca ambulansu.

Jak podaje policja, do wypadku doszło w piątek przed godz. 22. 51-latek kierujący ambulansem do transportu środków medycznych z nieznanych powodów zjechał na skrzyżowaniu na przeciwległy pas ruchu i uderzył w stojące tam auto osobowe. Później ambulans zderzył się jeszcze z ciężarówką i zatrzymał na barierach energochłonnych. 

Kierowca ambulansu zginął na miejscu, a podróżujący z nim pasażer trafił do szpitala. Dwie osoby z osobówki, w którą uderzył ambulans, również zostały poszkodowane, ale ich obrażenia nie wymagały pozostania w szpitalu.

Kierowcy ciężarówki i osobówki, w którą uderzył ambulans, zostali przebadani na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało, że obaj byli trzeźwi. 

Policja pod nadzorem prokuratury bada okoliczności tego wypadku. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.