RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Słono zapłacimy za śmieci

Autor: Publikacja: Czwartek, 16 października (23:53) Aktualizacja: Czwartek, 16 października (23:00)

W Polsce nadal działają składowiska odpadów, które nie spełniają wymogów unijnych. Zgodnie z zobowiązaniami wobec UE wszystkie tego typu wysypiska powinny być już zamknięte - informuje "Gazeta Polska".

Za niewypełnienie tzw. dyrektywy śmieciowej grożą nam wysokie kary - przypomina dziennik.

W ocenie dr. Piotra Manczarskiego z Politechniki Warszawskiej, w Polsce jest obecnie za dużo składowisk. Według niego, zamknięcie składowisk kosztuje, dlatego gminy niechętnie zamykają wysypiska, które nie spełniają wymogów unijnych.

W piątkowej "Gazecie Polskiej" także:

- Rosja inwigiluje Polskę

- Ujawniają się obrońcy Sowietów

(acz)

Źródło:  
Tagi: śmieci

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: