Ponad 570 interwencji odnotowali już strażacy w związku z silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu. Najwięcej pracy mają w województwach podlaskim, warmińsko-mazurskim i mazowieckim.

Na Warmii i Mazurach strażacy odnotowali najwięcej interwencji w powiatach ełckim, iławskim i olsztyńskim. Tam IMGW wydał ostrzeżenie najwyższego, trzeciego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu.

W Bartoszycach konar drzewa spadł na dwa zaparkowane samochody, a w powiecie gołdapskim wiatr zerwał dach z budynku gospodarczego. Profilaktycznie ewakuowano do murowanych budynków uczestników trzech obozów namiotowych z okolic Wydmin.

Prądu w regionie nie ma 4,6 tys. odbiorców - najwięcej w okolicach Szczytna i Pisza. 

Deszczowo na Podlasiu, Lubelszczyźnie i na Mazowszu

IMGW ostrzega, że intensywnych opadów deszczu należy spodziewać się także w innych regionach kraju. W województwie podlaskim obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia IMGW wydał też dla województwa lubelskiego - oprócz powiatów zachodnich i południowych tego województwa. 

W województwie mazowieckim pierwszy stopień ostrzeżenia obowiązuje w powiatach ostrołęckim, ostrowskim, sokołowskim, łosickim i siedleckim oraz w Siedlcach.