Długi weekend rozpoczęty. W związku z tym na drogach w całym kraju coraz większy ruch. W sobotę i niedzielę do godz. 16 w trzech miejscach na najważniejszych trasach w kierunku morza i Mazur kierowcy mogą odpocząć w namiotach RMF FM.

Odpoczynek w podroży jest potrzebny. Przekonują o tym chociażby policyjne statystyki. Codziennie na polskich drogach dochodzi do setek wypadków. Niestety, część z nich kończy się tragicznie.

Zapraszamy na przydrożne parkingi w Witramowie (droga krajowa nr 7), Nowym (droga krajowa nr 1) i Brzeziu (droga krajowa nr 12).

W związku z długim weekendem w całym kraju trwa policyjna akcja. Funkcjonariusze kontrolują prędkość, z jaką jadą kierowcy, oraz trzeźwość kierowców. W sumie na drogach rozmieszczono ponad 1000 punktów pomiaru prędkości. Policjanci do kontroli wykorzystują też wszystkie - ponad 120 fotoradarów, a także wideorejestratory. Policjanci sprawdzają także stan techniczny aut, kontrolują, czy dzieci przewożone są w fotelikach oraz czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

Policja przypomina, że od marca działają sądy 24-godzinne, które w trybie przyspieszonym mogą skazywać m.in. osoby, które prowadziły samochód pod wpływem alkoholu. Zgodnie z prawem kierowcy, którzy mają powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi, popełniają przestępstwo, za które grozi do dwóch lat więzienia.