RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Przemycili do Polski 9 milionów papierosów

Publikacja: Środa, 30 lipca (14:23) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Prawie 9 milionów nielegalnych papierosów przemyconych z Singapuru przechwycili funkcjonariusze CBŚ wspólnie z celnikami z Pomorza. Na razie w tej sprawie zatrzymano jedną osobę.

Służby niewiele mówią o szczegółach sprawy. Wiadomo, że papierosy trafiły do Polski przez port w Trójmieście. Stamtąd zostały przewiezione do magazynu w Katowicach. 

Dzięki wspólnej akcji na miejscu zabezpieczonych zostało prawie 9 milionów sztuk nielegalnych papierosów, których wartość oszacowano na ponad 5 milionów złotych. W tym samym czasie, w zupełnie innej części Katowic, druga grupa policjantów CBŚ KGP zatrzymała kierowcę ciężarówki, który był zamieszany w przemyt- informuje Marcin Daczko, rzecznik prasowy Izby Celnej w Gdyni.

Gdański Sąd wysłał już kierowcę do aresztu. Mężczyzna spędzi tam najbliższe 3 miesiące. Choć nielegalne papierosy są warte ponad 5 milionów złotych, to zdaniem celników Skarb Państwo stracić mógł na ich wprowadzeniu na rynek nawet 9 milionów złotych. Byłyby to nieodprowadzone należności z tytułu akcyzy i cła.

Źródło: RMF FM
Dalsza część artykułu pod materiałem video: