RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Policja w Katowicach złapała seryjnego podpalacza

Autor: Publikacja: Niedziela, 11 grudnia (21:26) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Seryjny podpalacz został zatrzymany przez policję w Katowicach. Mężczyzna piętnaście razy podkładał ogień pod działkowe altanki. Właściciele domków oszacowali straty na 300 tysięcy złotych.

Podpalacz mieszkał w jednej z ogródkowych altanek. Działkowcy śmiali się z niego, że nie ma domu, dlatego postanowił się zemścić.

Ogrodowe domki podpalał od wiosny ubiegłego roku. Początkowo nikt go nawet nie podejrzewał.

Kiedy działkowcy utworzyli specjalne patrole obywatelskie do ochrony przed podpalaczem, sam również w nich uczestniczył. Kiedy miał nocny patrol, żadna z altanek nie spłonęła. Podpalał wtedy, gdy nie miał dyżuru.

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: