W Wielki Piątek po południu Polacy ruszyli w drogę do domu na święta. Widać to wyraźnie po wzmożonym ruchu na drogach. Zobacz nasz raport!

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :


20:02

Jedna osoba została ranna w zderzeniu trzech samochodów osobowych na drodze krajowej nr 37 w miejscowości Domasławice (Zachodniopomorskie). Droga jest zablokowana.


18:45

Policja informuje, że na obwodnicy Wrocławia doszło w sumie do czterech kolizji, w których łącznie uczestniczyło osiem aut. Nikt nie został ranny. Policja poinformowała, że dwa pasy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia w kierunku Warszawy są nieprzejezdne. Utrudnienia mogą potrwać ok. dwóch godzin.

18:02

Karambol 10 samochodów na obwodnicy Wrocławia na odcinku Wrocław Północ - Wrocław Psie Pole w kierunku Warszawy. Zablokowane są oba pasy ruchu.


17:19

Na S8 w okolicach Warszawy prowadzone są prace nad uruchomieniem węzła Nadarzyn w docelowej organizacji ruchu. Zgodnie z zapewnieniami wykonawcy, w pełnym zakresie węzeł będzie oddany w maju. Od wczoraj na odcinku z Radziejowic do Żabiej Woli w kierunku Warszawy kierowcy mogą już jechać dwoma pasami ruchu. W drugą stronę, w kierunku Wrocławia, z powodu prac wykończeniowych ruch nadal odbywa się jednym pasem. Jak poinformowała GDDKiA, podczas Wielkanocy prace nie będą prowadzone, ale utrudnienia obowiązują.

17:04

Wypadek autobusu miejskiego na drodze wojewódzkiej 901 w Pyskowicach w Śląskiem. Pojazd wjechał do rowu. Nikomu nic groźnego się nie stało. Jedno dziecko przewieziono do szpitala na profilaktyczne badania. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca zasłabł.


16:48

Ponad 10 kilometrów ma wciąż korek na drodze ekspresowej S8 w Warszawie. Po południu na jezdni w kierunku Białegostoku zapadła się studzienka. Utrudnienia mogą potrwać nawet do wieczora. Teraz zator zaczyna się przed Broniszami, a kończy na wysokości Żoliborza. Na szczęście w drugą stronę - w kierunku Poznania - jedzie się dużo lepiej. Korek jest też na dojeździe do S8 w alei Prymasa Tysiąclecia. Te okolice kierowcy powinni teraz omijać. Coraz większy ruch jest też na Wisłostradzie w kierunku Bielan. I na Ostrobramskiej w stronę krajowej 2, czyli trasy na Lublin. Problemy są też na Pradze - na skrzyżowaniu ulic Targowej i 11 listopada przed chwilą koparka uszkodziła trakcję tramwajową. Tam też można utknąć w korku.

16:45

Komunikacyjne utrudnienia w Warszawie. Koparka zerwała trakcje tramwajową na skrzyżowaniu Targowej z 11 listopada.

16:28

Zderzenie czterech motocykli w podwarszawskiej miejscowości Krubin w powiecie legionowskim. Jedna osoba trafiła do szpitala. Według TVN Warszawa, zderzyły się cztery policyjne motocykle. Służby podają, że do wypadku doszło prawdopodobnie z powodu nadmiernej prędkości. Jak informuje Justyna Stopińska z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, w zdarzeniu wzięli udział słuchacze, którzy odbywają kurs w Centrum Szkolenia Policji. Jechali w kolumnie z instruktorem. Byli trzeźwi, prawdopodobnie prędkość nie została dostosowana do warunków - mówi. Ewa Szymańska-Sitkiewicz z Komendy Stołecznej Policji dodaje, że "w kolumnie jechało 14 policjantów". 

15:46

Korki tworzą się na autostradzie A6 między węzłem Szczecin Podjuchy a węzłem Rzęśnica w stronę Świnoujścia. Około dziesięciokilometrowy zator spowodowany jest robotami drogowymi. GDDKiA zaleca kierowcom udającym się w stronę miejscowości nadmorskich objazd przez Szczecin Dąbie, Załom, Pucice i Kliniska Wielkie.

15:45

Kolizja na krajowej "jedynce" w Pszczynie na Śląsku. Na pasach do Bielska-Białej zderzyły się dwa samochody i jeden pas jest zablokowany.

W Brzęczkowicach tworzy się korek na bramkach przed wjazdem na autostradę A4 na pasach w kierunku Krakowa.

Podobnie jest na bramkach w Gliwicach od strony Wrocławia.

Mimo dobrych warunków pogodowych od rana śląska policja odnotowała już 180 kolizji.

15:29

Zaczął się świąteczny szczyt na drogach wyjazdowych z Warszawy. Korki tworzą się na niemal wszystkich trasach wylotowych.

W okolicach Pruszkowa i Baranowa na zatory natkną się kierowcy jadący autostradą A2. Zablokowana jest także Puławska w kierunku Piaseczna. Ciasno jest w Al. Krakowskiej w Jankach i al. Jerozolimskich w stronę Pruszkowa. Korkują się także dk 50 i i dk 79 przy rondzie w Górze Kalwarii.

Z kolei na trasie S8 w stronę Marek we wczesnych godzinach popołudniowych utworzył się liczący kilkanaście kilometrów długości korek. Pokonanie 25-kilometrowego odcinka od węzła Konotopa do Marek zajmuje obecnie około 2 godzin.

15:28

Reporter RMF FM Mateusz Czmiel informuje o karambolu 10 samochodów na ul. Żmigrodzkiej we Wrocławiu. Nie ma osób poszkodowanych. Na miejscu trwa akcja służb. 

15:14

Generalna dyrekcja drogowa informuje o utrudnieniach na dk 12 na odcinku Błaszki - Sieradz w Łódzkiem. W miejscowości Smardzew zderzyły się dwa samochody. Ranna została jedna osoba. Ruch odbywa się wahadłowo. Przewidywany czas trwania utrudnienia 2 godz.  

15:01

Korek na stołecznym odcinku S8 spowodowała awaria studzienki kanalizacyjnej. Wyrwana została pokrywa. Zniszczony został także jej kołnierz. Drogowcy zaczęli usuwać awarię. W związku z naprawą zablokowane zostały prawy i środkowy pas jezdni tranzytowej w stronę Marek.

Od razu na trasie utworzył się olbrzymi korek mający długość kilkunastu kilometrów. Blokują się także wjazdy na trasę i okoliczne ulice. Według internetowych map drogowych przejazd trasą w stronę Marek zajmuje nawet 1,5 godz.

14:55

Spore korki są na obwodnicy Trójmiasta oraz Południowej Obwodnicy Gdańska - to trasy S6 i S7. Jak informują drogowcy, powód tych dwóch zatorów jest ten sam. To kolizja dwóch aut między węzłami Kowale i Szadułki na obwodnicy Trójmiasta. Zablokowany jest tam jeden z pasów w kierunku Gdyni - strażacy usuwają z jezdni płyny, które wylały się z rozbitych aut.

14:51

Warszawiacy utknęli w korkach. Największy zator jest na S8 - tam jest aż 17 kilometrów korka w stronę Pragi. Ciągnie od Ożarowa przez most Grota aż do Trasy Toruńskiej. Trudno to miejsce ominąć, ponieważ zakorkowane jest Śródmieście, Marszałkowska w centrum, Towarowa i Okopowa. Stoją Jerozolimskie, Świętokrzyska. 


14:48

Z godziny na godzinę rośnie zator do bramek w Karwianach na autostradzie A4 - obecnie ma on 15  kilometrów. By rozładować korki, bilety wydawane są ręcznie, a bramki viaToll dostępne są dla wszystkich.

Natomiast kierowcy, którzy chcieli uniknąć zatorów na autostradzie i zmierzają w kierunku Wrocławia drogami lokalnymi, również utkną w korku - od Środy Śląskiej korek ma już około 10 kilometrów.