RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

"Polacy dostali 30 milionów dolarów od CIA"

Publikacja: Piątek, 12 grudnia (05:45) Aktualizacja: Piątek, 12 grudnia (05:00)

Nie 15, ale 30 milionów dolarów dała CIA polskiej Agencji Wywiadu w 2003 roku – informuje „Gazeta Wyborcza”. Wbrew wcześniejszym informacjom, pieniądze nie miały być zapłatą za zgodę na tajne więzienia.

Były urzędnik wywiadu, z którym rozmawiała „Wyborcza”, że kwota była dwukrotnie większa niż podano w raporcie amerykańskiego senatu. Opisuje też szczegóły dotyczące przekazania tych pieniędzy. Informację gazeta potwierdziła w trzech innych źródłach. Nikt nie potwierdził, by była to "zapłata za więzienie". Według najnowszych informacji pieniądze były przeznaczone na operacje specjalne, które prowadziliśmy z Amerykanami w Afganistanie i innych krajach.

(mn)

Źródło: RMF24/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: