Spółka zdecydowała się na uruchomienie dronów z powodu częstych kradzieży towaru, który był przewożony w pociągach. Jak podaje PKP Cargo, w ciągu 10 miesięcy 2014 odnotowano prawie 900 kradzieży. Łączna wartość start jest szacowana na 4 mln złotych.
Spółka informuje, że jedną z najczęściej stosowanych metod jest próba zatrzymania składu np. poprzez umieszczanie na torach przeszkody. Aby uniknąć katastrofy, maszyniści zmuszeni są zatrzymać skład, informując o przeszkodzie właściwe służby. W tym czasie złodzieje w ciągu kilku minut dokonują tzw. "usypu". Mogą wtedy zdążyć ukraść nawet kilka ton węgla.
(abs)
PKP Cargo walczy ze złodziejami. Śledzą ich dronem
Spółka PKP Cargo zdecydowała się wykorzystać drony do walki z kradzieżami węgla. Urządzenia z kamerą nagrały kilka osób podczas tzw. "usypu". Wideo zostało już przekazane policji.