Na szczęście życiu nastolatków nic nie zagraża. Mają potłuczenia i otarcia.
Do zdarzenia doszło po godz. 12 w miejscowości Murzasichle koło Zakopanego. Jadący fiatem cinquecento, 59-letni mężczyzna, na łuku drogi wjechał w prawidłowo idących poboczem dwoje nastolatków. Po zdarzeniu kierowca uciekł z miejsca wypadku.
Świadkowie wezwali pogotowie. Chłopiec i dziewczyna trafili do szpitala w Zakopanem. Byli w Murzasichlu na kolonii.
Wkrótce po wypadku policjanci ustalili, kim był kierowca. Zatrzymali go w jego domu. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Został zatrzymany.
(mpw)