W Wigilię i Boże Narodzenie policja zatrzymała 419 pijanych kierowców. Dla porównania - w zeszłym roku w tym samym okresie było to 338 osób. Na drogach doszło do 118 wypadków. Zginęło w nich 18 osób, a 143 zostały ranne. To mniej niż przed rokiem.

Trwa policyjna akcja Bezpieczny Świąteczny Weekend. Do niedzieli nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będzie 10 tysięcy policjantów. Zróbmy wszystko, by nie były to najbardziej tragiczne święta w życiu - apeluje policja. Pogoda nie sprzyja kierowcom. W wielu regionach kraju pada deszcz. czytaj więcej

Jak mówią policjanci, na razie na drogach jest w miarę spokojnie. Fali powrotów należy się spodziewać w niedzielę.

Bezpieczeństwa na trasach pilnuje 10 tysięcy funkcjonariuszy. Policjanci apelują do kierowców o ostrożność, zdjęcie nogi z gazu oraz dostosowywanie prędkości do warunków atmosferycznych. Policjanci sprawdzają m.in. prędkość z jaką jadą kierowcy, ich trzeźwość, ale także stan techniczny samochodów i sposób przewożenia dzieci. Policja przypomina także o obowiązku zapinania pasów. Dotyczy to nie tylko kierowców, ale też pasażerów. Także piesi powinni uważać na drodze, szczególnie po zmroku, gdy widoczność jest ograniczona.